ראשי> פלקון> מוצרים> מבנית>

מבנית 4000

 

lab

"מבנית 4000" - תאור המערכת כללית


מטרת המערכת היא לחולל התראות על חריגות הנמדדות לאמצעים השונים הדורשים בקרה. התראות אלו מגיעות לגורם האחראי בעזרת צופרים, מנורות, מכשירי ביפר והודעות טקסט למכשירים סלולאריים.

"מבנית 4000" מאגדת בתוכה את כל המרכיבים הבודדים המוכרים, יחד עם יתרונות נוספים:
- מעקב טמפרטורה: "מבנית 4000" עוקבת אחר שינויי טמפרטורה ביחידות המבוקרות, המערכת עצמה מבצעת את העיקוב והבדיקה ומתעדת את הנתונים. מנהל האיכות או כל בעל סמכות ועניין יכול לבדוק את הנתונים האלה המוצגים ע"י מערכת גרפים או בטבלה ונפרשים על פני טווחי הזמן הרצויים.
- אגירת נתונים: אין צורך לגשת למחשב המרכזי כדי להוציא את הנתון, אלא בצפייה במסך המחשב או בפעולת הדפסה פשוטה המידע נפרש לפניך ולצרכיך.
- סטטוס טכני של מכשיר וחיזוי תקלות: "מבנית 4000" מאפשרת אינפורמציה נגישה ושוטפת לגבי איכות היחידות המבוקרות ורמת הביצועים שלהם. מידע זה תורם למרכיבים השונים שבהחלטה על רכישת פרטי ציוד שונים למעבדה. המערכת מאפשרת להשוות בין המכשירים: בהתנהגותם המכנית, שכיחות התקלות ואמינות הציוד ומציגה נתונים כמותיים של התקלות שקרו בטווח הזמן המסוים בו אתה מעוניין (שעות, ימים ושבועות). בהסתכלות על גרף היחידה לאורך זמן, ניתן לזהות בקלות כשל צפוי והתנהגות חריגה של המכשיר.

הנזקים העלולים להיגרם מאי התקנת המערכת הם:
- תקלות שניתן למנוע - המערכת מציגה את ההתנהגות הבלתי סבירה של היחידה המבוקרת וכאשר המשתמש מבחין בכך הוא יכול להעביר את החומרים היקרים לאחסון ביחידה אחרת או לבצע את התיקון הדרוש בזמן לפני שהיחידה תקרוס.
- התראות - המערכת מתריעה על תקלות וחריגות וכך ניצל חומר יקר ובעל ערך ובמקרים מסוימים ללא-תחליף ונמנע נזק כלכלי וערכי. מתן התראות מקדימות מאפשר לעלות על כשלים אנושיים, כגון אי סגירת דלת, ולתקנם לפני גרימת הנזק. ניסיון הנרכש עם זמן ההפעלה מאפשר להגדיר מראש באם התקלה היא כשל אנושי או כשל טכני.
- המערכת מאפשרת להגדיר התניות להתראה מקדימה ולהתראה כללית. הניסיון המצטבר מאפשר לבצע הגדרות המתחשבות בהתנהגות המכנית של המערכת. (כגון: מעגלי הפשרה או כיוון תרמוסטטים מוגדר מראש ועוד).
- המערכת גמישה ומאפשרת התראות עם מערכות ON-OFF בנוסף למעקב באמצעות גששים. אפשרות זו מאפשרת חיבור מערכות אלה למערכת לקבלת התראות על הפסקת מערכת עבודה, סגירת דלתות בעלות נעילה מבוקרת חשמלית ועוד.
- "מבנית 4000", תוך שימוש בלוגיקה ייחודית, מסננת את התראות השווא, ובכך ייחודה ואמינותה הגבוהה.

מערכת "מבנית 4000" משלבת תוכנה למחשבי PC עם חומרה המתאימה לבקרת אמצעים שונים. השילוב של חומרה המתאימה בדיוק לצורכי הלקוח עם התכנה, הכתובה ל- WINDOWS, מבטיחה פעולה אמינה לאורך זמן תוך שימוש נוח ומהיר בתוכנה.
בתוכנת המחשב מגדירים לכל אלמנט מבוקר את מיקומו הפיזי בשטח, כלומר לאיזו יחידת קצה הוא מחובר ולאיזו כניסה באותה יחידה. ולאחר מכן מגדירים לו תחומים שחריגה מהם מחוללת התראות.

חיבור לרשת: הרחבת המערכת יכולה להיעשות מחוץ לגבולות המעבדה עצמה ולהתפרס על כמה מבנים תוך שימוש בתשתיות רשת המחשבים הקיימת. כמו כן החיבור לרשת מאפשר צפייה בנתונים ממספר עמדות מחשב.

 

lab2

lab